Fatih’te kumar oynadıkları ve oynattıkları iddiasıyla 52 kişi gözaltına alındı.

Balat’ta bulunan 2 katlı tarihi ahşap bir binada kumar oynatıldığı ihbarını alan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, söz konusu adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, kumar oynadıkları ve oynattıkları belirlenen 52 kişi gözaltına alındı.

Bu kişilerle birlikte bir adet tombala makinesi, onlarca kartele ve çok sayıda oyun pulu ele geçirildi.

Şubeye getirilen zanlılar hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yapılacağı bildirildi.

Kaynak: A.A – 27 Temmuz 2012

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kumar oynayan 43 kişi, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Siverek ilçesi Göze köyü Deliktaş mezrasında kumar oynandığı istihbaratını alan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri operasyon düzenledi. Tombala oynamak suretiyle kumar oynadığı jandarma tarafından tespit edilen 43 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 43 kişi, jandarma karakolunda ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: İHA – 26 Temmuz 2012

Urla ilçesinde, tombala ile kumar oynatan kıraathaneye baskın yapıldı. Kumar oynatan ve oynayanlara ceza kesildi.

Alınan bilgiye göre, Zeytinalanı Mahallesi’nde, kıraathanelerde kumar oynandığı bilgisini alan polis, kıraathaneleri takibe aldı. Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde faaliyet gösteren ve F.Ö’nün işletmeciliğini yaptığı kıraathaneye baskın düzenleyen polisler, tombala ile kumar oynatıldığını tespit etti. Kumarda kullanılan zar, pul, kart ile masada bulunan 120 TL’ye el konuldu.

Baskın sırasında kıraathanede 10’ar TL ile kumar oynadığı tespit edilen 12 kişiye, Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesine göre, 169’ar TL idari yaptırım cezası verildi, kumar oynayanlardan yüzde alan ve mekanında kumar oynatan F.Ö. hakkında ise “kumar oynamaya yer temin etme” suçundan işlem yapıldı.

Kaynak: A.A – 30 Temmuz 2012

Malatya’da kumar oynadıkları iddiasıyla 4 kişiye idari para cezası uygulandı.

Alınan bilgiye göre, Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Akpınar Mahallesi’nde kumar oynatıldığı iddia edilen bir iş yerine baskın yaptı. İş yeri sahibi A.T. (46) hakkında “kumar oynanması için yer ve imkan sağlama” suçundan adli işlem başlatıldı.

Kumar oynadıkları iddia edilen H.Ş, M.D, B.Ç. ve R.E’ye de 169’ar lira idari para cezası uygulandı. Emniyette ifadeleri alınan 4 kişi, işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: A.A – 28 Temmuz 2012