Pokernews’in 31 Temmuz 2008 tarihli haberi: Senatör James McDermott (D-WA) federal vergi mekanizmasını online kumar yasası için uygun hale getirmek için ikinci kez adım attı. “İnsan Kaynaklarına yatırım 2008” isimli yasanın önerisini yaparken resmi olarak HR6061 numarasını verdi. McDermott’un yeni ölçümü 40 milyar dolara kadar bir mebleyı eğitim ve iş eğitimi asistanlığı konularında düşüş yaşayan pazarlara destek amacıyla ayırmayı öneriyor. 40 Milyar dolar ABD federal vergi sistemi tarafından internet kumarından toplanacak.

McDermott online kumarı ilk kez potansiyel bir vergi kaynağı olarak görmüyor. 2007 İnternet Kumar Düzenlenmesi ve Vergi Yasası (IGRTEA, HR 2607) isimli yasayı da kaleme alan o. Bu yasa Barney Frank’ın ağır İnternet Kumar Düzenleme Yasasına “ahbap” olarak görülmüştü. Mc Dermott bu raporun kopyalarını denetleme ve değerlendirme şirketi PriceWaterhouseCoopers’a vererek onların 8 ila 42 milyar dolar arasında internet kumarı vergi kaçağı iddialarını desteklemişti. McDermott’un orijinal IGRTEA’sı Frank’ın öne sürdüğü IGREA’a göre daha geçerli ve güçlü bulunmuştu Kongre tarafından.

McDermott’un yasası yine de sadece Poker Oyuncuları İttifakı Yöneticisi John Pappas’ın ifadesi ile “Frank stili yasa” geçerli olursa işlemeye başlayacak.PPA yeni yasa üzerinde yorumda bulunan ilk organizasyon olarak sitelerinde yasanın bütününü yayınlamışlardı. Pappas, “McDermott vergi yazımı komitesinde internet kumarından vergi toplanması konusunda avukatlık yapıyor. PPA onun önerisini tamamiyle gözden geçirme fırsatı bulmadı ama biz sıra dışı düşüncelerle bu düzenlemenin herkes için faydalı hale getirilmesini istiyoruz,” dedi.