Antalya’da 9 ve 10 Şubat tarihlerinde oynanan Bolivya-Letonya, Bulgaristan-Estonya hazırlık maçlarını yöneten ve her iki maçta verdikleri 7 penaltı kararı ile manipülasyonla şuçlanan Macar hakemler kendilerini savundular.

Maçları yöneten 3 Macar hakemin adına konuşan, her iki maçta da yan hakemlik yapan Kolos Lengyel, maçı bahis nedeni ile maniple etmelerinin söz konusu olmadığını, en fazla hatalı karar vermiş olabileceklerini söyledi.

Macar hakem Kolos Lengyel, Macaristan Futbol Federasyonu’nun milli maç yöneteceklerinden haberdar olduğunu, kendilerine yapılan suçlamalardan dolayı çok üzgün olduklarını, maçta verilen kararların bu kadar tartışılmasına anlam veremediklerini açıkladı.

Lengyel, Macar medyasına yaptığı açıklamada, her iki maçın video görüntülerinin yeniden izlenmesini isteyerek, verilen 7 penaltının da normal karar olduğunu, bu penaltılara futbolcuların da itiraz etmediklerini kaydetti.

Macar hakem, maçı kendilerinin maniple etmelerinin söz konusu olamayacağını söyledi. Kolos Lengyel, “Suçlanacak birileri varsa onlar da takımların defans Oyuncularıdır, zira defans Oyuncularının yaptığı bariz fauller penaltılara neden olmuştur” açıklamasında bulundu.

Anadolu Ajansı – 13.02.2011