Büyük Britanya merkezli online kumar sitesi Rummy Royal tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, Asya’daki en büyük online kumar ülkesi İran. Ziyaretçi ve yatırılan para miktarları ile hesaplanan rakamlara göre, Asya’da online yetenek oyunları konusunda hizmet veren Rummy Royal’ın müşterilerinin yüzde 23’ü İran’dan. İran’ı takip eden ülkeler ise yüzde 14 ile Çin, yüzde 13.5 ile Japonya, yüzde 10.5 ile Hindistan, yüzde 9.5 ile Tayvan ve yüzde 8 ile Rusya.

Rummy Royal’ın oyun odası müdürü Sasha Arkin, yaptığı açıklamada, çok kapsamlı bir araştırma yürüttüklerini belirtti. Bu araştırma sonucunda İranlılar’ın online yetenek oyunlarına milyonlarca dolar harcadıklarını keşfettiklerini, 66 milyonluk İran’ın, 1.3 Milyarlık Çin’den daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından şeriat hukuku ile yönetilen İran vatandaşlarının herhangi bir engelleme ile karşılaşmadan oynayabildikleri bu oyunlar Türkiye’de ‘yassah’ kapsamında bulunuyor. Kumar siteleri ile müşteriler arasında gerçekleşen ödemeler trafiği bankalar tarafından engelleniyor.

Kaynak: odeonbet-giris.com