CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Milli Piyango İdaresi’nde çekilişlerin şeffaf ve dürüst yapılmadığını, aynı bayiden bir kişinin art arda 6 bilmesinin ihtimal hesaplarıyla açıklanamayacağını savundu.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Kart, “14 Nisan 2012 tarihinde bir sayısal loto bayisinde, 2 kupon 6 biliyor, ertesi hafta aynı bayide yine aynı kişi tek başına 6 biliyor. İhtimal hesaplarıyla açıklaması yapılamayacak bir tesadüf.” dedi. Kart, Ankara-Yenimahalle, Antalya-Muratpaşa, İstanbul-Sarıyer ve Küçükçekmece’deki bayilerden satın alınan biletlere isabet eden ikramiyelere işaret eden Kart, “Bu bayilerin işletmecileri kimlerdir? İkramiyeler kimlere isabet etmiştir? Bu kimselerin özgeçmişleri ve ikramiyeden sonraki ekonomik durumları nasıldır?” diye konuştu. Kart, hükümetin, yoksul ve çaresiz hale getirdiği insanları fiilen kumara yönelttiğini savundu.

Atilla Kart, basın mensuplarının Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaretleriyle ilgili soruya “Sayın Cumhurbaşkanı açıkçası tahmin ettiğimden de açık bir şekilde görüş ve düşüncelerini bizlerle paylaştı.” şeklinde konuştu. Kart, Başbakan’ın CHP’de mevcut olan kuşkuları gideremediğini kaydetti.

Kaynak: CHA – 13.06.2012