Yeni Şafak Gazetesi’nden Melih Bayram Dede’nin 25 Kasım 2008 tarihli haberi: Yeni nesil mobil iletişim cihazı iPhone’a Apple’ın iTunes Application Store adlı sanal mağazasından yüklenen uygulamalardan biri olan Texas Hold’em’de kumarhane dekorunun cami şeklinde olması tepki çekti.

Oyunda kumarhanelerden İstanbul’u seçtiğinizde, poker turnuvasının oynandığı yerin Ayasofya ile benzerliği dikkat çeken bir cami olduğu görülüyor.

Teknoloji dergisi LOG’un haberine göre, uygulama geliştiricilerin satışa sunduğu veya ücretsiz olarak paylaştığı tüm uygulamalar Apple tarafından sıkı bir denetimden geçiriliyor. Apple’ın uygulamaları kabul etmeme hakkı da bulunuyor. Şimdi bu kadar sıkı denetime rağmen, Apple’ın kendi uygulaması olan ve 8 YTL gibi diğer uygulamalara göre pahalı sayılabilecek poker oyunu Texas Hold’em’e nasıl göz yumduğu tartışılıyor.

Benzeri bir olay ile geçtiğimiz günlerde Sony karşılaşmış, PlayStation 3 oyunu olan Little Big Planet’in piyasaya çıkış tarihini, içerisinde Kuran’ı Kerim’den ayetler olan bir şarkı sebebiyle ertelemişti.