Babası ve amcası şike kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen İngiliz yıldız Wayne Rooney, tüm bu olumsuzlukları bir kenara bırakıp 2012 Avrupa Şampiyonası ön eleme maçı öncesi Karadağ’la yapacakları maça odaklandı.

Şu sıralar ailevi sorunlarla boğuşan Manchester United’in yıldız forvet oyuncusu, özel sorunlarını bir kenara bırakıp Karadağ maçıyla ilgileniyor. Başarılı gölcü forvete yakın kaynaklar, Rooney’in babası ve amcası ile ilgili tutuklama kararını ilk duyduğunda büyük bir şok geçirdiğini kaydettiler.

Genç forvetin il başta bu duruma bir anlam veremediğini ancak Roo’nun tüm bu yaşananları bir kenara bırakıp sadece bugün oynanacak Karadağ maçıyla ilgilendiğini aktardılar.

Öte yandan, İskoçya Premier League ekiplerinden Motherwell’de forma giyen Steve Jennings’in, bahis şebekesiyle ilgisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmasının ardından; Manchester United’ın yıldızı Wayne Rooney’nin 48 yaşındaki babası ve 54 yaşındaki amcasının da tutuklanmıştı. Rooney’nin babasının Liverpool’daki evinden alınarak cezaevine götürüldüğü bildirilmişti.

Cihan Haber Ajansı – 07.10.2011