Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar ile oğlu, twitter adlı sosyal paylaşım sitesinde Ankaragücü – Beşiktaş maçının iddaa programında olup olmayacağını tartıştı.

Ankaragücü’nün bu haftaki rakibi Beşiktaş’ın koyu bir taraftarı olan Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar’ın oğlu Burak Uçar, twitter’ı yoğun bir şekilde kullanan babasına, Ankaragücü – Beşiktaş maçının iddaa programında yer alıp almayacağını sordu. Mersin İdmanyurdu – Ankaragücü maçını, risk yönetimi yüzünden almadıklarını belirten Bekir Yunus Uçar’a oğlu şu tavsiyede bulundu: “Ankaragücü’nün de en az Beşiktaş kadar şansı var.”

Bu arada İddaa programında kendi evinde Beşiktaş ile oynayacak Ankaragücü’nün galibiyetine 7.0, beraberliğe 5.0, Beşiktaş’ın galibiyetine ise 1.10 oran veriliyor.

Bekir Yunus Uçar ile oğlunun twitter’daki diyalogları şu şekilde:

Burak Uçar: Bu sefer Ankaragücü İddaa’da olacak mı? Besiktas’la oynuyor, yanlış anlaşılmasın ?

Bekir Yunus Uçar: Risk yönetimi bu takımı bir kez izledi. Artık oran vermek mümkün, o yüzden olacak. Sonuca, skora göre değil, verilere göre İddaa’ya alınır.

Burak Uçar: Peki bir risk olsaydı, Beşiktaş’la oynamasına rağmen iptal eder miydiniz?

Bekir Yunus Uçar: Elbette ki. Biz takım ayrımı yapmıyoruz. Amaç güvenli bahis sistemini sürekli yürütmek. 3.5 milyon İddaacı bunun için güveniyor.

Burak Uçar: Bu maçta Ankaragücü’nün en az Beşiktaş kadar şansı var. Oran komik olmaz insallah ?

Bekir Yunus Uçar: Oran vermek başbayinin yetkisinde. Biz ona karışamayız. Amaç futbolu keyiflendirmekse oran ayrıntıdır.

Bekir Yunus Uçar, ilerleyen saatlerde oğluna şu tavsiyede bulunuyor: “Okulda arkadaşlarına Iddaa oynamalarının kesinlikle yasak olduğunu her zaman hatırlat. Oynamayı bırak, bayiye bile girmesinler sakın.”

Kaynak: Ercan ATA/ANKARA, (DHA) – 07.01.2012