NTV‘nin 31 Mart 2010 tarihli haberi: Şike soruşturması kapsamında ifadesine başvurulup serbest bırakılan Beykozsporlu futbolcu Ümit Ozan Kazmaz NTV SPOR’a yaptığı açıklamada “Burası bataklık gibi. Sineklerle, böceklerle uğraşıyorlar. Ama bataklıktaki timsahlara bakmaları lazım. Yöneticileri, Süper Lig kulüplerini araştırmaları lazım” ifadesini kullandı.

Şike soruşturması kapsamında göz altına alınan ve daha sonra serbest bırakılan futbolcu Ümit Ozan Kazmaz yaşananları NTV SPOR’a anlattı.

Savcılığa gittiğini, ifade verip hemen 15-20 dakika sonra suçsuz olduğunun anlaşılmasından sonra serbest kaldığını söyleyen Beykozsporlu futbolcu Ümit Ozan Kazmaz suçlandığı maçla ilgili “Belli bir miktar para teklif edildi. Kabul etmedik. Olmayacağını söyledik. Bunlar telefon kayıtlarında da var. Savcı Bey de doğruladı ve “Serbestsin” dedi. Kabul etmediğim karşılaşma da 0-0 sona erdi” açıklamasını yaptı.

“ALT LİGLERDE FUTBOLCULAR PARA ALAMIYOR”
Ümit Ozan Kazmaz alt liglerde futbolcuların kulüplerden paralarını alamadıkları için çok da onlarda suç bulmak istemediğini ifade ederken  “3.ligde, 2.ligde az para kazanıyor futbolcular. Kulüplerinden para alamıyorlar. Onlarda da fazla suç bulmak istemiyorum. Burada Federasyona da iş düşüyor. Federasyonda kulüplerden yana olduğu için futbolcularla kimse ilgilenmiyor” dedi.

“SİNEKLER VE BÖCEKLERLE UĞRAŞIYORLAR”
Hatır şikesi ve teşvik primiyle futbolculuk kariyerinde sıkça karşılaştığını ve bunların her zaman futbolda olacağını söyleyen tecrübeli futbolcu “Burası bataklık gibi. Şu anda sinekler ve böceklerle uğraşıyorlar. Aslında bataklıktaki timsahlarla uğraşmaları gerekiyor. Yani yöneticileri araştırsınlar. Süper Lig, 1.Ligi araştırsınlar. Alt ligleri inceliyorlar. Buradaki futbolcular zaten bitmiş” ifadesini kullandı.