İddaa’nın yeni reklam politikası, Hayalettin karakteri üzerinden İddaa’da kazanmayı bilinç altlarına kazımak. Birçok gazetede ilan olduğu okuyucu tarafından tam olarak anlaşılamayacak şekilde, habermiş gibi yayınlanan reklamlarda ‘ünlü iddaacı Hayalettin’in’ özlü sözlerine yer veriliyor. Haberlerden çeşitli kesitler şu şekilde:

Sabah: Film Gibi Kovalamaca
“Futbolun kitabını yazdım!” diyen ünlü iddaacı Hayalettin nihayet ortaya çıktı. Şimdiye kadar oynadığı kuponlarda üst üste her gün kazanarak iddaa dünyasında bir efsane haline gelen Hayalettin’i günlerce adım adım izleyen muhabirlerimiz, gazetemize gelen bir bilgiyi değerlendirip harekete geçti. iddaa bayisine hızla yaklaşan ekibimizi fark edemeyen Hayalettin, kendini bir anda objektiflerimizin karşısında buldu.

Fotomaç: Açıklıyoruz
Hayalettin, “Futbol gönül işi. Ben bu işin kitabını yazdım. Futbolu biliyorum diyorsan oynayacaksın” dedi. iddaa’nın yeni efsanesi yakıştırmalarına ise esprili bir şekilde yaklaşan Hayalettin, “Çok daha fazlasını hak ediyordum aslında” diyerek iddaasını sürdürdü.

Cumhuriyet: Hodri Meydan
Üst üste kazandığı kuponlarla iddaa dünyasında haklı şöhretin keyfini süren usta oyuncu HAYALETTİN,  ‘Tahtıma talip varsa buyursun’ sözleriyle gündeme damgasını vurdu. Dünyadaki ekonomik dalgalanmaya değinmeyi ihmal etmeyen fenomen, ‘Kriz iddaacıyı vurmaz. Cesur oynayan güzel kazanır’ diyerek yurt çapında iddaacılar’ın yüreğine su serpti.

Sabah: Böylesi Görülmedi
iddaa dünyasına yepyeni bir soluk getiren HAYALETTİN, gündemi sarsacak iddaalı açıklamarda bulundu. Kendinden emin sözleriyle dikkatleri üzerine çeken ünlü iddaacı, haftasonu oynanacak maçlar için ‘iddaa’da heyecan bitmez’ dedi.

Bu reklamlarla halkımız, İddaa oynamaya sorumsuzca yönlendiriliyor. Açıkça tahrik ediliyor ve kandırılmaya çalışılıyor. Ülkemizde herkesin futbolu bildiğini varsaydığı bilinen bir gerçek. Bu gerçeği kullanmak isteyen iddaa yetkilileri, Hayalettin isimli karakterin futbolun kitabını yazdığını, daha iyi bilen varsa gelip iddaa’da ispat etmesi gerektiğini belirterek halkımızı açıkça tahrik ediyor.

Ayrıca kriz gibi tutumlu olunması gereken dönemlerde halkımızın cebindeki son parayla da iddaa aracılığıyla bahis oynaması gerektiğini düşünen reklamverenler ‘kriz iddaacıyı vurmaz’ diyebilecek kadar pişkin, ‘cesur oynayan güzel kazanır’ diyebilecek kadar da yalancı.

Hepimiz biliyoruz ki kriz zamanlarında kumar oynamak yerine birikim yapmamız gerekir. Cesur oynayan, yani yüksek oranlara kumar oynayan kişiler matematiksel olarak kaybetmeye daha yakındır.

Hayalettin karakteri üzerinden halkımız kandırılıyor. Bakalım bu başıboşluk nereye kadar devam edecek…

Selim Pusat

Not: Bu yazı odeonbet-giris.com‘a özel olarak yazılmıştır. Herhangi bir basın – yayın organından alıntı değildir. Kaynak göstermeden haberlerimizi ve köşe yazılarımızı yayınlayan basın – yayın organlarına karşı her türlü yasal haklarımız saklıdır.