Kadıköy’de İddaa bayisinden 700 lira gasbeden kişi, üniversite öğrencisi bayi çalışanı çıktı.

Alınan bilgiye göre, Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencisi Deniz Ü. (20), Bostancı Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Caddesi’ndeki İddaa bayisinin kasasından 700 lira aldı. Olaya gasp süsü vermek için ‘Seninle bir yere gideceğiz’ diye aradığı arkadaşı Murat G. (22) ile buluşarak, Maltepe Gülsuyu’ndan taksiye binen Deniz Ü, Bostancı’daki çalıştığı İddaa bayisine geldi. Bayide arkadaşı Murat G’ye 10 TL veren Deniz Ü. kendi boynundaki kaşkolu da arkadaşına verip ‘boynuna sar’ dedikten sonra ‘Hadi şimdi git’ dedi.

Arkadaşının bayiden ayrılmasının ardından Deniz Ü, polisi arayarak, gasbedildiğini bildirdi. Olay yerine gelen polis, çevredeki kamera görüntülerini incelemesinin ardından, olayın olduğu saatte İddaa bayisine hiç kimsenin girmediğini tespit etti. Bunun üzerine, Deniz Ü’ye, kaşkollu kişinin kim olduğunu soran polis, ‘Arkadaşım’ cevabını almasının ardından Murat G. de gözaltına alındı.

Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde tekrar sorgulanan Deniz Ü’nün, ifadesinde, olayı itiraf ederek, ‘Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Ama kayıt tarihini kaçırdığım içim bu yıl öğrenimimi dondurdum. Maddi sıkıntılarım vardı. Parayı aldım ve yedim’ dediği öğrenildi.

Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde işlemleri tamamlanan Deniz Ü. ve arkadaşı Murat G. adliyeye sevk edildi.

Anadolu Ajansı – 21.01.2011