Rize’de bir İddaa bayii Osman Köse, müşterisinin oynadığı 8 liralık kuponun kazandığı 1736 TL’lik ikramiyeyi ödedi. Köse kazanan kuponda ‘0’ olan bir maçın sonucu 24 saat sonra rakip takım lehine ‘2’ olarak değiştirildiği için ikramiye miktarının 131 liraya düştüğünü iddia etti. Köse, şimdi müşterisine ödediği fazla parayı geri almaya, böyle bir hatanın nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışıyor.

Rize’de Osman Köse’ye ait 116 bin 512 nolu İddaa bayinde, 8 Ekim tarihinde bir müşteri 8 TL’lik kupon oynadı. Köse, maçların oynanmasından sonra müşterisinin getirdiği kuponu makineye işledi. Makine, kuponun 1736 lira kazandığını söyleyerek verdi. Bunun üzerine Köse, müşterisine kazandığı ikramiyeyi ödedi. Ancak aradan 24 saat geçtikten sonra müşterisinin ikramiye kazandığı kuponda daha önce berabere kaldığı için sonucu ‘0’ verilen Afrika ülkelerinden Svaziland-Kongo maçı deplasman takımı lehine ‘2’ olarak değiştirildi. Bu sonuçla Köse’nin ödediği kupondaki ikramiye miktarı 1736 liradan 131 TL’ye düştü. Ancak, makinenin verdiği ilk sonuca göre bayi, müşterisine parayı Ödemiş oldu. Köse, şimdi fazla ödediği bin 605 lirayı geri almaya ve böyle bir hatanın nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışıyor.

İddaa’nın bağlı olduğu Spor Toto Teşkilatını aradığını ve kendisine maçın teknik arızadan dolayı yanlış girildiğini ancak daha sonra düzeltildiği yönünde bilgi verildiğini belirten Köse, “Milyonların döndüğü İddaa’da böyle bir hatanın yapılmış olmasına anlam veremiyorum. Bu şekilde haksız kazanç elde eden ve haksız yere kaybeden bir sürü kişi vardır. Bu hatanın sorumlularının bulunması istiyorum” dedi. – Rize

Doğan Haber Ajansı – 12.10.2011