AA‘nın bugün geçtiği habere göre İddaa’da bahislerin tekrar duracağı aksi bir düzenleme yapılmaması durumunda kesinleşti. Haber içeriği şu şekilde:

Yeni yapılacak ihale için Danıştay’ın vereceği karar beklenirken, ihaleyi kazanan firmaya tanınacak 6 aylık süre iddaa oyununu tekrar kesintiye uğrama tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı.

Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü, bir firmanın anayasaya aykırılık ve kamu hizmeti imtiyaz sözleşmesi olduğu iddiasıyla dava açmasının ardından, Danıştay’ın vereceği karar nedeniyle yeni ihale sürecini askıya aldı. 2008 yılının mart ayında ihaleyi kazanan firmanın çalışmaya başlayacak olması ve kanuna göre bu firmaya alt yapıyı hazırlaması için verilecek 6 aylık süre sıkıntıya neden oldu.

Takvime göre eylül ayından önce yapılması gereken ihale gecikince, ihaleyi kazanacak yeni firmaya tanınması gereken 6 aylık süre nedeniyle iddaa oyunu yeniden kesintiye uğrayacak.

Teşkilat yetkilileri, Danıştay’ın kararını beklemeden yeni ihaleye çıkmamayı kararlaştırdıklarını belirterek, kararı beklerken de oyunun kesintiye uğramaması için hukuki hazırlıklar yaptıklarını açıkladı. Yetkililer, ihalenin bugün yapılması halinde dahi, iddaanın 28 günlük bir gecikmeyle başlayacağını, bunu ortadan kaldırmak için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.