Fanatik Gazetesi’nin 17 Ocak 2007 tarihli haberi gösteriyor ki İddaa etrafındaki bahis şikesi söylentileri artık daha sık konuşulur oldu. Haber şu şekilde:

1. Lig’den üç maçın bu haftaki programda yer almayacak olması kafaları karıştırdı.

Devre arasında Antalya‘da düzenlenen turnuvalarla ilgili ortaya atılan iddialardan sonra İddaa‘da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Geçen hafta sonu programında yer alan Giresun-Karşıyaka, Bolu-Kartal ve Samsun-İstanbul maçları, karşılaşmaların oynanacağı günün sabahı programdan çıkarılmıştı. Bu kulüplerin borçları nedeniyle böyle bir uygulama yapıldığı belirtilmişti. Ancak bu maçların programa alındığı sırada da kulüplerin borçlu olduğu biliniyordu, pazar sabahı yaşanan gelişme kafalarda soru işareti bıraktı. Programa alınmayan takımların maddi açıdan mağduriyeti de sözkonusu.

İstanbulspor’un, Samsun‘u büyük bir sürpriz yaparak yenmesi ortaya çeşitli dedikoduların atılmasına yol açmıştı. Yerel basının maç öncesi İddaa‘da konuk ekibe aşırı yüklenme olduğu gerekçesiyle karşılaşmanın programdan çıkarıldığını öne sürmesini ihbar kabul eden Samsun Başsavcılığı olayla ilgili inceleme başlattı. İddaa‘nın Sakarya-Ordu, İstanbul-Erciyes ve Giresun-Bolu maçlarını hafta sonu programında yer vermemesi şüpheleri doruğa çıkardı. Özellikle geçen haftaki programda bulundurduğu iki takım Sakarya ve Ordu‘nun maçını bu kez almaması kafaları karıştırdı.