İtalya’da yaşadığı şike soruşturması nedeniyle ağır yara alan ve yeni yeni toparlanarak geride bıraktığımız sezonu şampiyon olarak tamamlayan Juventus’a yeni bir şike skandalıyla karşı karşıya.

İtalya’da yaşanan şike skandalına bir yenisi daha eklendi. Lazio’lu Stefan Mauri ve 19 kişi şike yaptıkları gerekçesiyle tutuklanırken Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte’nin evinin arandığı öğrenildi.

Cremona Savcılığı’nın soruşturması üzerine polis tarafından tutuklanan Lazio kaptanı Stefano Mauri ifade verirken eski Genoa’lı oyuncu Omar Milanetto da tutuklananlar arasında yer aldı.

İtalya basınında çıkan haberlere göre ortada bir suç örgütünün olduğu ve ve bu örgütün maç sonuçlarını etkileyerek bahis oynadıkları iddia edildi. Ayrıca İtalya’da yer alan haberlerde tutuklanan isimlerin birbirleri arasında şikeye yönelik bağlar bulunduğu belirtildi.

Cremona Savcılığı’nın emriyle başlatılan operasyon en çok Serie A’da bu sezon şampiyonluğa ulaşan Juventus’ta şok etkisi yarattı. Daha önce yaşadığı şike süreci nedeniyle küme düşürülen ve daha yeni toparlanan Juventus’un teknik direktörü Antonio Conte’nin evi polisler tarafından arandı.

Yapılan bu operasyonun ardından İtalyan savcıların ve polislerin kısa süre içerisinde bir açıklama yapması beklenirken şüphelilere, “dolandırıcılık amaçlı suç örgütüne üyelik” ve “futbolda şike” suçlamaları yöneltiliyor. Gözaltına alınan futbolcuların, Macaristan kökenli bir suç örgütüyle olan bağlantıları araştırılıyor.

Kaynak: Sporx.com dış haberler – 28 Mayıs 2012