CHA‘nın 09 Ocak 2010 tarihli haberi: Kayserispor’dan şike iddialarına açıklama gelirken, resmi siteden yapılan açıklamada, ”Eskişehir maçında golün pasını şike iddiasına karışan Bilal vermiştir.” denildi.

Kayserispor Yönetim Kurulu, kadrosundaki oyunculardan Bilal Aziz Özer ile ilgili ortaya atılan şike iddiaları hakkında açıklamada yaptı. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Kayserispor’un söylentiler olmaması için Bilal Aziz ile olan sportif ilişkisinin askıya alındığını belirtilerek, “Eskişehir maçında golün pasını şike iddiasına karışan Bilal vermiştir.” denildi.

Kulübün internet sitesinde yayınlanan açıklamasında şu ifadelere yer verildi. “Son dönemlerde dünyada ve ülkemizde görülen futbolda bahis ve buna bağlı olarak şike virüsü söylentileri kulübümüze de sıçramıştır. Üzülerek belirtmek isteriz ki, oyuncumuz Bilal Aziz Özer Eskişehir – Kayserispor müsabakasını manipüle etmekle suçlanmıştır. Takımımız adı geçen müsabakayı kazanmış, gol pasını da adı geçen oyuncumuz vermiştir. Buna rağmen kulübümüz herhangi bir söylentiye sebebiyet vermemek için oyuncumuz Bilal Aziz Özer’le olan sportif ilişkisi olaylar tamamen aydınlanana kadar askıya almıştır. Ülkemizdeki tüm yetkililerin bu konuların üzerine kararlı ve çabuk şekilde gitmesi futbolumuzu, kulüplerimizi ve sporcuları tartışılır şaibe durumdan kurtarması büyük dileğimizdir. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”