24 Kasım 2006’daki köşe yazısında Bwin için ‘henüz yasal olmayan’ ifadesini kullanarak ağzındaki baklayı çıkaracağınının ilk ışığı veren Kazım Kanat 8 Aralık 2006’daki köşe yazısında baklayı çıkardı. Kanat daha ortada İddaa ihalesinin iptali haberleri patlak vermemişken şu ifadeyi kullandı: ‘Bir ay sonra İddaa’da tekel kalkıyor. Avrupa’nın en ünlü şirketi (Bwin) ve Tükiye’den Doğan Grubu bu işin içine giriyor’

20 Ocak 2007’de ise İddaa ihalesinin Amerikan Gtech firmasının itirazı nedeniyle Danıştay tarafından iptal edildiği haberleri medyada yer buldu.

Bu da gelişmeler akla şu soruyu getirmeli: Acaba Gtech firmasına ihaleden 3 yıl sonra itiraz edebileceğini hatırlatan bir güç mü vardı? Bu güç acaba Inteltek firmasında çoğunluk hisse sahibi Turkcell’in ana hissedarı Karamehmet’e karşı aksiyon almak isteyen Aydın Doğan tarafından mı besleniyordu?

Kazım Kanat’ın bilmediği ise İddaa ve çevresinde oluşan rantın bozularak tekelin kalkmayacağı, İddaa’nın sahibinin yeni ihale ile el değiştireceğiydi. Doğan grubunun yeni İddaa ihalesine girip girmeyeceğini birlikte göreceğiz.