İtalya‘da başlayan yeni dalgada, geçen sezon oynanan 4 karşılaşmanın sonucunun önceden belirlendiği ortaya çıktı.

SERİE A‘da geçtiğimiz sezon 4 maçta şike yaptığı belirlenen geçen sezon Bari‘de forma giyen Andrea Masiello‘nun itirafı gündeme bomba gibi düştü. Şike yaptığını itiraf ettiği için iki arkadaşı ile birlikte tutuklanan Masiello, geçen sezon oynadıkları Lecce maçında kendi kalesine attığı gol karşılığı 300 bin Euro aldığını söyledi.

Serie A‘da geçen sezon 15 Mayıs 2011‘de oynanan Bari-Lecce maçını deplasman takımı Lecce 2-0 kazanırken, yapılan takip ve bir futbolcunun itirafı şikeyi gün ışığına çıkadı. Barili Andrea Masiello, o maçta kendi kalesine attığı gol karşılığı 300 bin Euro aldığını söyledi. 9 futbolcu hakkında suç duyurusunda bulunan Bari Savcılığı, Masiello ve müşterek bahis oynatan iki arkadaşı Giovanni Cerella ve Fabio Carella tutuklandı.

ANDREA MASİELLO (Atalanta)

Yaş: 26
Ülkesi: İtalya
Mevkii: Defans
Oynadığı takımlar: Lucchese, Juventus, Avellino, Siena, Genoa, Bari

Şike yapılan maç listesi

0-2 Bari-Lecce

0-4 Bologna-Bari

3-3 Udinese-Bari

1-0 Cesena-Bari

Şike yapan futbolcu ömür boyu ceza alsın

UEFA Başkanı Platini, ‘Şike futbol için en büyük tehditlerden biri. Futbolu öldürüyor’ dedi

UEFA Başkanı Michel Platini, futbolda şikeye karşı yine sert mesajlar verdi. Platini, ‘Şikeye karışan futbolcu ömür boyu men cezası almalı’ dedi. Malta‘da Valletta ile Floriana takımları arasındaki derbi maçı izlemeye giden Platini güncel konular hakkında da açıklamalarda bulundu: ‘Şike, futbol için en büyük tehditlerinden biri. Manipülasyon futbolu öldürüyor. Oyunun ruhuna dokunuyor. Bu konuda en büyük sorumluluğu futbolcular taşıyor. Kulüplere, UEFA kriterlerine hazırlanmaları için 3 yıl süre verdik. Önümüzdeki sezondan itibaren de kriterleri yerine getirmeyen kulüplere karşı yaptırımlar başlayacak.’

Kaynak: Hurriyet.com.tr – 03.04.2012