26 Eylül 2008 tarihli Gaming Intelligence Group haberine göre Kentucky Mahkemesi’nin almış olduğu karar uyarınca 141 kumar alan adına el koyulma süreci başladı ve alan adlarının %22’si yani, 31 tanesine şimdiden el koyuldu yada ilgili site isim değiştirdi. Bu bilgi de gösteriyor ki Kentucky eyaletinde bahis veya kumar oynatan operatörler ciddi bir tehlike ile karşı karşıyalar. Alan adlarına el koyulması, 141 operatör için oldukça büyük bir ihtimal halini aldı, ki bu da marka inşası için harcadıkları milyonlarca doların çöpe gitmesi anlamını taşıyor.

29 Eylül 2008 tarihli habere göre ise alan adı sahiplerinin avukatlarının davaya iyi hazırlanabilmelerine imkan tanımak adına Kentucky Mahkemesi Hakimi, davalılara 1 hafta ek süre tanıdı. Geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen oturuma 20’den fazla kumar şirketinden yetkili avukat katıldı. Hakim Thomas Wingate, mahkemede avukatların söz hakkına sahip olabilemeleri için öncelikle kimi temsil ettiklerini açıkça ifade etmeleri gerektiğini belirtti. Hakim şöyle konuştu: ‘Bir alan adının (domain) avukat bulundurma hakkı yoktur. Ancak bir şirket veya kişi avukata sahip olabilir. Bu nedenle tüm avukatlar kimi temsil ettiklerini bildirmek durumundadır.’

Davada alınan alan adlarına el koyma kararı, ‘kumar oynanmasına imkan yaratan aletlere el koyma’ hakkını veren 1974 tarihli Kentucky Yasası’na dayanıyor. Online kumar alan adlarının bu kapsamda değerlendirilebilip değerlendirilemeyeceği ise davada en çok tartışılacak konulardan biri olacak. Amerika’da online kumarın karşılaştığı en büyük tehlike olan bu davanın önümüzdeki günlerde neler doğuracağını hep birlikte takip edeceğiz.

Kaynak: odeonbet-giris.com