ABD’de 2006 yılının sonlarında çıkartılan internet kumarı yasağı UIEGA’dan hareketle Kentucky’de yasaya rağmen faaliyet gösteren 141 internet sitesi belirlenmiş ve bu sitelerin alan adlarına (domain) el konulması için ilgili işlemler başlatılmıştı. İnteraktif Oyun Konseyi’nin itirazlarından sonra alan adlarına el konulması kararı beklemeye alındı ve internet sitelerinin savunmaları dinlenilmeye başlandı. Davanın düşmesi taleplerini reddeden hakim Thomas Wingate sitelere Kentucky’den oyuncu kabul etmediklerini ispatlamaları için 30 gün süre vermişti.

İnternet sitelerinin avukatları alan adlarının kumar sitesinin reklamını yapan herhangi bir billboard’dan farklı olmadığını savundu. Avukatlar, Kentucky Mahkemesi’nin alan adlarına el konulmasına hükmetme yetkisine sahip olmadığını iddia ediyorlar.

Kentucky Mahkemesi’nin alan adlarına ‘kumar oynanmasına imkan sağlayan aletlere el konulması’ kapsamında el koymaya çalışması üzerine Hakim Keller, Indiana’daki legal casinolarda oyun oynanmasına aracılık eden Kentucky – Indiana otobüslerine de el koyup koyamayacaklarını sordu. Kamu yararı avukatı Lycan bu soruya ‘Evet’ cevabını verdi.

Emsali bulunmayan bu davanın sonuçlanması için kanun adamlarının daha zamana ihtiyaçları olduğu belli oluyor.

Kaynak: odeonbet-giris.com