Almanya’da bağımlılık yapan kumar makinelerinin insanlara verdiği zararın Federal Hükümet tarafından kısa süre önce gündeme getirilmesinin ardından iyi bir haber de Bavyera Şans Oyunları Bağımlılığı Dairesi’nden (LGS) geldi. LSG, kurduğu telefon hattıyla şans Oyunları bağımlısı Türklere Türkçe hizmet verecek.

LSG, birçok insanın korkulu rüyası şans Oyunları bağımlılığına karşı Türkleri de bilinçlendirmek için harekete geçti. Çok sayıda Türk kökenli vatandaşın da talih Oyunlarına bağımlı hale geldiklerini belirten yetkililer, bunun önüne geçmek için geçen ay Türkçe telefon danışma hattı açtı.

Sanş Oyunları bağımlılığının, sık sık aşırı borç, sosyal çevreyi kaybetme, depresyon ve intihar düşüncesine kadar insanları sürüklediğine dikkat çekilen basın bildirisinde, bu nedenle bu ağa düşmüş insanların bu hastalığın psikolojik ve sosyal sonuçlarını dikkate alan geniş bir danışmaya ihtiyacı olduğunun altı çizildi.

(Cihan Haber Ajansı) 10.03.2011

Haber Yorum: Kumar bağımlıları için Almanya’da dahi Türkçe hizmet veren hat varken memleketimizin her köşesinde iddaa adı altında kontrolsüz, limitsiz, kimlik bilgileri dahi alınmadan kumar oynatılmasına rağmen Türkiye’de yok! Bir çok bağımlı var ancak Spor Toto halen buna kumar değil oyun diyor olan bağımlılara oluyor. Acaba ne zaman böyle bir hattı Türk vatandaşlarının da hizmetinde görebileceğiz?..