Çakma oyuncu iddiası ile ilgili konuşan Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, yurt dışı kamplarında yapılan hazırlık maçlarının iddaaa programına girmemesi nedeniyle maçlarda hocanın isteği üzerine Türk gurbetçi futbolcuları denediklerini söyledi.

Hollanda kampında de Graafschap ile oynanan hazırlık maçında Ordspor’un futbolcuları yerine ‘Çakma’ takımla sahaya çıkıldığı yönündeki iddialar hakkında konuşan Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, maçların iddaa programına girmemesi üzerine yurtdışı kamplarında gurbetçi futbolcuları takıma katıp bunlardan seçme yaptıklarını söyledi. Orduspor’un Slovenya ve Hollanda’da kamp çalışması sürdürdüğünü belirten Türkmen, “Maçların iddaaya girmesi gerekiyordu. Ancak şike soruşturması nedeniyle yabancı takımlarla yapılması gereken hazırlık maçlar iddaaya alınmadı. Bunun üzerine hocamız Metin Diyadin Almanya, Hollanda, Avusturya’da birçok Türk oyuncu denemek istiyordu. Avrupa liglerinde top oynayan Türk oyuncuların denenmesi için bu oyuncular bütün oyuncular arasına serpiştirildi. Bütün maçlarda bu böyledir. Sadece de Graafschap maçında değil diğer maçlarda da. Bu iddaaya girmeyince hazırlık maçından çok futbolcu deneme maçına dönüştü” dedi.

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, “Buradan mesela Orkun Balkan diye bir oyuncu vardı. Bu oyuncuyu bu denemelerden çıkardık. Şu anda kendisi Bolu kampında. Yine değerlendireceğimiz bir oyuncu daha var. Burada çakması, şunu bunu yok. O denemelerden oyuncu aldık. Bu deneme maçlarında oynayan yine genç bir oyuncuyu daha alacağız” diye konuştu.

Ordu – Haberler.com – 09.08.2011