Milliyet Gazetesi’nden Ayşe Yeşin’in 29 Ekim 2008 tarihli haberi: ’12 Dev Adam’ ile ‘Filenin Sultanları’ İddaa ile tanışacak. 1 Mart‘tan itibaren amatör branşlara da kapılarını açacak olan Türkiye‘nin tek bahis platformunda öncelikle basketbol ve voleybol milli takımlarının maçları yer alacak.

Yeni sistemin alt yapı çalışmalarına hız verilirken, Spor-Toto Teşkilatı ile İnteltek firması yetkililerinin organizasyonun ana hatları konusunda izlenecek stratejide anlaştığı, kasım ayı içinde federasyon başkanlarıyla görüşülerek basketbol ve voleybol milli takımları maçlarının İddaa oyunundaki pozisyonunun belirleneceği ifade edildi.

Spor-Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, yeni dönemde sisteme Moto GP, Formula 1 ve NBA‘nin alınacağını belirterek, ‘Yaptığımız araştırmalarda Avrupa‘da diğer branşların oynanma yüzdesi futbolun yüzde 5‘i. Bu miktarın da yüzde 4‘ünü basketbol maçları oluşturuyor. Diğer branşlar yüzde 1‘i paylaşıyor. Bu nedenle biz de öncelikle basketbol ile başlayacağız’ dedi.