Liverpool‘un efsane futbolcuları, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Rocks Otel & Casino‘nun davetlisi olarak Kıbrıs‘a geldi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde bulunan Liverpool Legends Takımı ile KKTC Masterler Karması‘nın yaptığı maçı, konuk ekip Liverpool Legends 2-0 kazandı.

Girne 20 Temmuz Stadı‘nda oynanan karşılaşmada, efsane futbolculardan oluşan Liverpool Legends Takımı ile Kıbrıs Türk futbolunda milli olmuş veya şampiyonluk yaşamış futbolculardan oluşan KKTC Masterler Karması izleyenlere keyifli bir maç yaşattı.

KKTC‘de yaşayan çok sayıda Liverpool taraftarı İngilizler de tribünleri doldurdu.

30’²ar dakikalık iki devre halinde oynanan karşılaşmanın golleri ilk devrede atıldı. John Vark ve John Durrin‘in attığı gollerle ilk yarıyı konuk ekip Liverpool Legends 2-0 önde tamamladı.

Liverpool kadrosu şu oyunculardan oluştu: John Connor, David Weeks, Michael Thomas, Mark Wright, Alan Kennedy, Jimmy Case, Howard Gayle, Jason Mcateer, Ronnie Whelan, Donald Hutchison, Bob Bolder, John Mark, John Durrin, David Johnson, Phil Neal, Tony Ryan, Tpom Anthony Ryan, Gary Gillespie ve Phil Babb