Sabah Gazetesi’nin 28 Mart 2008 tarihli haberi şu şekilde: İstanbulspor Başkanı Sarıalioğlu, Ali Şen Kandil ve Hakan Korkmaz’ın 5-0 yenildikleri G.Antep BŞB maçında şike yaptığını ve arkadaşlarına da şike teklif ettiklerini söyledi..

Bank Asya Birinci Lig takımlarından İstanbulspor Başkanı Ömer Sarıalioğlu’nun dün yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. NTV Spor’da canlı yayına katılan Sarıailoğlu iki futbolcusu Ali Şen Kandil ve Hakan Korkmaz’ın iki hafta önce 5-0 yenildikleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında şike yaptıklarını ve aynı teklifi karşılaşma öncesi arkadaşlarına da ilettiklerini iddia etti. Maç öncesi İkitelli’de otelde kamp yaptıklarını belirten başkan, “Pazar günü de maçtan önce konuştuk, en ufak bir şey yok. Maç başladı, 30 dakika içinde 3-0 mağlup duruma düştük. Sonra 4-0 oldu. 8 senedir bu işin içindeyim, bir tuhaflık olduğunu sezdim. Devre arasında soyunma odasına inip çocuklara, ‘Artık hiçbir maçınızı izlemeyeceğim’ dedim ve stattan ayrıldım. Sonra 5-0 yenildiğimizi öğrendim. Ardından pazartesi günü çocukları toplayıp konuştum” dedi.

‘ADAM GİBİ SÖYLESİNLER’
Salı günü teknik direktörün kendisine Hakan Korkmaz ve Ali Şen Kandil’in arkadaşlarına şike teklifinde bulunduklarını söylediğini belirten Sarıalioğlu, “Futbolcular da bize bir dilekçe ile başvurarak bu iki oyuncumuzun şike yaptığını ve bunu kanıtlayabileceklerini söyledi. Kişi başı 20-30’ar bin dolar paradan bahsediliyor. Kadroda olan olmayan 10 kişinin imzalı dilekçesini aldım” diye konuştu. İki futbolcuyu da devre arasında aldıklarını vurgulayan başkan şunları söyledi: “Neticede entari giymiyorlar. Ne yaptılarsa adam gibi söylesinler. Bu ikilinin daha önce de böyle şaibeleri var. Transfer ederken böyle işlere girmemelerini tembihledim. Federasyona gideceğiz. Bu işin takipçisi olacağız.”

İddaa Şüphelenip İstanbul’un Maçlarını Programdan Çıkardı
Gaziantep BŞB maçından sonra İddaa yetkilileri, İstanbulspor’u lig sonuna dek programdan çıkarma kararı almıştı..

İstanbulspor’un, Gaziantep BŞB’ye sahasında 5-0 yenilmesinden ilk şüphe duyan İddaa kurumu olmuştu. İddaa yetkilileri, “Bu sonuca inanmak çok zor. İstanbulspor bizi, lige ciddiyetle devam edeceğine inandıramazsa kalan maçlarını İddaa programına almayız. Sezon sonuna kadar önemli bir gelirden mahrum kalırlar” şeklinde açıklama yapmışlardı. Bunun ardından İstanbul’un yaptığı iki maç da İddaa programlarında yer almamıştı. Kulüp bu süreçte 120 bin YTL gelirden mahrum kaldı. Konuyla ilgili önemli bir iddia da bu noktada ortaya atıldı. Kulüp yönetiminin şaibeli maçla ilgili olarak iki futbolcuyu ortaya atarak İstanbulspor’u temize çıkarıp İddaa gelirini yeniden elde etmeyi amaçladığı öne sürüldü. Gaziantep BŞB maçı sonrası İstanbulspor’da Ali Şen ve Hakan Korkmaz 3-0 kazanılan Mardin ve 2-0 kaybedilen Malatya maçlarında ilk 18 bile alınmadı.