Vatan Gazetesi’nin 29 Haziran 2008 tarihli haberi: Türkiye Jokey Kulübü (TJK) ganyan bayilerini ara sokaklardan ana caddelere taşımak için düğmeye bastı. Hedef 2 binin üzerindeki bayiyi ‘Champions‘ adı verilen konsepte uygun yenilemek. Bayilere değişim sürecinde yüzde 1 ekstra prim desteği verilecek. VIP ganyan bayiler de açan TJK, dev LCD ekranlı, cafeli bu bayilerin sayısını artıracak

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), kamuoyundaki ‘Ganyan bayileri ara sokaklarda, izbe ve pis… Gençler ve kadınlar yanından bile geçemiyor’ imajını yıkmak için harekete geçti. Champions adlı yeni bayi konseptini geçtiğimiz günlerde hayata geçiren TJK, yarışseverlere LCD ekranlı, cafeli ganyan bayilerde yarış izleme ve müşterek bahislere iştirak etme imkanı sunuyor. 2 bine yakın bayisini bu konsept çerçevesinde yenilemeyi ve ara sokaklardan ana caddelere taşımayı planlayan TJK, bayilerinin bu değişim sürecinde mali sıkıntı yaşamaması için prim oranlarını da artırdı. VIP bayiler de açarak projelerini kağıt üzerinde değil bizzat gösterdiklerini belirten TJK Genel Müdürü Sinan Kalpakçıoğlu, 200‘ün üzerinde bayinin yeni konsepte geçmek için başvurduğunu söyledi.

Kalpakçıoğlu, ‘İki aşamalı bir proje geliştirdik. İlk etapta ganyan bayilerin kamuoyundaki kötü imajını yıkmak için örnek bayiler kurma kararı aldık. TJK‘nın işleteceği bu VIP bayilerin ilkini Etiler‘de açtık. 200 bin YTL harcadığımız bu bayinin benzerlerini önümüzdeki günlerde Bağdat Caddesi ve Ankara Arjantin Caddesi‘nde açacağız. İkinci aşamada, 30 Eylül‘e kadar değişimi taahhüt eden bayilere günlük hasılattan yüzde 1 geri ödeme yaparak maddi sıkıntı yaşamalarını önleyeceğimizi söyledik’ diye konuştu.
40 metrekarelik bir bayinin değişiminin 20 bin YTL maliyeti olduğuna değinen Kalpakçıoğlu, bayi primini Nisan‘dan bu yana net yüzde 5‘e çıkardıklarını, kazançlı kupon ödemelerinde de yüzde 1 pay vererek bayilerinin değişim dönemini sorunsuz ve daha hızlı geçirmelerini sağladıklarını vurguladı.

STANDART BAYİ DÖNEMİ
İşletmesi TJK tarafından yapılacak olan Etiler‘deki bayi 150 metrekare kapalı alana sahip. Bayide kafeteryadan oturma gruplarına, VIP salonundan oyun ekranlarına kadar bir çok ayrıntı göze çarpıyor. VIP bayide 11 adet plazma televizyon da yarışseverlere her açıdan koşuları izleme fırsatı sunuyor.