Almanya’da Regionalliga Nord’da mücadele eden, Ümit Karan’ın eski kulübü ve Almanya’daki gurbetçi vatandaşlarımızın takımı olarak bilinen Türkiyemspor, online bahis konusunda bir Dünya devi olan Betfair ile 1 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma Betfair’in Almanya pazarındaki ilk sponsorluk anlaşması olması bakımından büyük önem taşıyor.

Anlaşma gereğince Türkiyemspor 2011-2012 sezonu boyunca göğüs reklamı olarak Betfair firmasının logosunu taşıyacak. Taraflar sezon sonunda isterlerse anlaşmayı aynı şartlarla uzatabilecekler.

Anlaşma sonrası açıklama yapan kulüp başkanı Yalçın Sancar bu anlaşmanın kulüp için önemli ve başarılı bir adım olduğunu belirtti. Başkan ayrıca bu anlaşmanın uluslararası ve başarılı bir firma ile imzalanmış olmasının Türkiyemspor’un çok kültürlü bir köprü oluşturmadaki misyonunu pekiştirdiğinin altını çizdi.

Betfair‘in Orta Avrupa ve Almanya Müdürü Peter Reinhardt, yaptığı açıklamada Türkiyemspor’u özel statüsü nedeniyle özellikle seçtiklerini belirtti. Reinhardt anlaşmanın profosyonel bir futbol kulübü ile değil de futboldan çok daha fazlasına hizmet eden bir spor kulübü ile yapılmış olmasının önemine değindi.

KAYNAK: odeonbet-giris.COM