A.B.D marketinin en büyük online poker şirketlerinden biri olan Absoulte Poker’in ödemeler müdürü Brent Beckley, bankaları yasadışı online kumar ödemelerine aracılık ettirdiği gerekçesi ile 23 Temmuz 2012 günü 14 ay hapis cezası aldı.

Brent Beckley, Nisan 2011’de bankaları ve finansal kurumları yasadışı kumar işlemlerine aracılık ettirtmekten gözaltına alınması istenen 14 isimden biriydi. Aralık 2011’de suçlu bulundu ve suçlamalarla yüzleşmek amacı ile kendi isteğiyle Kosta Rika’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi. İşlediği suç nedeniyle 12 ile 18 ay arasında hapis cezası alması öngörülen Beckley’nin avukatları, kendi isteğiyle teslim olması ve otoritelere sunduğu işbirliği ile hayırsever ve aile babası olmasının dikkate alınıp hapis cezası verilmemesini talep etti. Ancak hakim Lewis Kaplan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu tip suçlarla mücadeledeki ciddiyetini göstermek amacı ile hapis cezasına hükmetti. Beckley ayrıca Absolute Poker işlemlerinden kendi payına düşen $300,000’ı da kefalet olarak verecek.

Daha önce yaklaşık 200 Milyon Dolar’lık kumar işlemlerine aracılık ettiği gerekçesi ile Utah bankası SunFirst Bank’ın hissedarı John Campos 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bir başka ödeme aracısı Ira Rubin ise PokerStars, Full Tilt Poker ve Absolute Poker sitelerine akan on milyonlarca dolarlık işleme aracılık ettiği gerekçesi ile 3 yıl hapis cezası aldı. Rubin’in cezası daha sonra 3 yıllık şartlı salıverilme ve 5 Milyon Dolar kefalete çevirildi.

Kaynak: odeonbet-giris.com