F.B.I operasyonu öncesinde yasadışı olarak faaliyet gösteren ve her gün milyonlarca dolar kazanan online poker şirketlerinden biri, diğerini aldı. PokerStars, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ile Full Tilt Poker’in alımı için 731 Milyon Dolar’a anlaşma sağladı.

Anlaşma uyarınca PokerStars, Adalet Bakanlığı’na 547 Milyon Dolar ödeyecek. Geri kalan 184 Milyon Dolar ise Full Tilt Poker’de parası kalmış olan poker oyuncularına ödenecek. Bu anlaşma ile hem PokerStars hem de Full Tilt Poker markaları, Amerika online poker pazarı düzenlendiği andan itibaren online poker oynatma lisansı alma başvurusu yapabilir hale geldi. Anlaşma sonrası bir açıklama yapan PokerStars başkanı Mark Scheinberg, bu alım ile online poker pazarında dünya lideri olduklarını bir kez daha kanıtladıklarını belirtti. Full Tilt Poker yetkilileri ise oyuncularından ödeme yapamadıkları bu dönem için özür diledi ve bu süre zarfında oyunculara yardımcı olmaya çalışan personeline teşekkür etti.

Anlaşmaya göre PokerStars 225 Milyon Dolar tutarında bir ilk ödeme yapacak. Bunu 125, 100 ve 97 Milyon Dolarlık ödemeler takip edecek.

PokerStars yeni markası Full Tilt Poker’i ayrı bir marka olarak yeniden açacak. Şirketin merkezi Dublin’de kalmaya devam edecek ancak online poker oynatma lisansı Isle of Man’e transfer edilecek. PokerStars öncelikle Full Tilt Poker’e yeni bir yönetim ataması yapacak ancak bu yönetimde Full Tilt Poker’in kurucusu Ray Bitar ve ortakları Howard Lederer, Rafael Furst, Chris Ferguson ile Nelson Burtnick’e yer veremeyecek.

F.B.I operasyonu sonrası Full Tilt Poker’in operasyonları askıya alınırken, PokerStars Amerika marketine kapılarını kapatarak Avrupa ve tüm dünyada faaliyetlerine devam etmişti. PokerStars operasyon sonrası İspanya’da da poker oynatma lisansı almış ve dünyaca ünlü tenisçi Rafael Nadal ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Kaynak: odeonbet-giris.com