Serie A’da Juventus’u geçen sezon şampiyonluğa taşıyan Antonio Conte, şikeyi örtbas ettiği gerekçesiyle aldığı 10 aylık men cezasını temyize götürdü. Conte’yle ilgili kararın hafta sonuna kadar açıklanması bekleniyor.

Juventus’u uzun bir aradan sonra Serie A şampiyonluğuna taşıyan Antonio Conte, 2010-11 sezonunda, o günlerde Serie B’de mücadele eden Siena’yı çalıştırdığı dönemde, şikeyi örtbas etmekle suçlanmış ve 10 aylık ağır bir men cezası almıştı.

Suçsuz olduğunu savunan Conte temyize gitti. Ünlü teknik adam temyiz davası öncesi, avukatını da değiştirdi. Conte’yi temyizde, İtalya‘nın en ünlü avukatlarından Giulia Bongiorno savunuyor.

İtalyan gazeteciler, Conte’ye ceza verilmesini gerektirecek somut bir delil bulunmadığını savunuyor. Avukat Bongiorno’nun bu tür davalardan her zaman başarıyla çıktığını hatırlatan gazeteci Simone Di Stefona, Conte’nin de aklanabileceğini söyledi.

Temyize başvuran bir diğer isim, şikeye yaptığı gerekçesiyle 3 yıl men cezası alan futbolcu Emanuele pesoli. Suçsuz olduğunu savunan Pesoli, kariyerini biterecek ağır cezayı protesto için, kendisini İtalya Futbol Federasyonu‘nun kapısına zincirlemiş ve 4 gün boyunca açlık grevi yapmıştı.

Kaynak: NTVspor – 21.08.2012