Milliyet Gazetesi’nden Ayşe Yeşin’in ‘Devrim 1 Mart 2009’da!’ başlığıyla yayınladığı 24 Eylül 2008 tarihli haber: Amatör branşlar gelecek yıldan itibaren İddaa kuponlarında yer alacak. Türk sporunun en önemli gelir kaynaklarından biri olan İddaa kapılarını 1 Mart 2009 tarihinden itibaren basketbol başta olmak üzere, voleybol, hentbol, motor sporları, tenis gibi pek çok branşa açacak.

Geçen ay gerçekleştirilen, İnteltek‘in kazandığı ihalenin 1 Mart 2009 tarihinde yürürlüğe girmesi futbol dışındaki branşların İddaa‘dan faydalanabilmek için 6 ay daha bekleme zorunluluğunu da beraberinde getirdi.

Bu zorunlu süreç nedeniyle özellikle ligleri olan basketbol, voleybol ve hentbol branşları ancak 2008 – 2009 sezonunun ikinci yarısında İddaa kuponlarında kendine yer bulabilecek.

İhaleyi kazanan ve 10 yıllığına İddaa oyununun yüklenici firması olmaya hak kazanan İnteltek‘in yeni şartları oluşturmak için çalışmalara başladığı bildirildi. 1 Mart 2009‘a kadar tüm altyapının hazır hale getirileceğini belirten Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, ‘Artık futbol dışındaki branşların da dahil olacağı yeni bir sistem gerçekleştirilecek. Bunun için Yunanistan‘dan risk merkezi uzmanları gelecek. Daha sonra federasyon başkanlarımızı da davet edeceğiz ve çalışma stratejisini hep beraber belirleyeceğiz’ dedi.