Ankara polisinin kumar baskınlarında daha önce kapatılan mekanların mühürleri sökerek, kumara devam ettikleri ortaya çıktı.

EMNİYET Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Ankara genelinde kumar ve tombala oynatıldığı belirlenen 16 mekana baskın yaparak 16 işletmeciyi kumar oynattığı gerekçesiyle gözaltına alırken, 460 kişiye de haklarında işlem yaparak 145‘er lira idari para cezası kesti.

Polis ekipleri daha önce mühürledikleri 7 mekanın ise mühürlerinin sökülerek tekrar kumar oynatıldığı bilgisini alarak bu mekanlara baskın düzenledi. Ekipler sökülen mühürleri yenilediler.

Ahlak Büro Amirliği ekipleri önceki gün Siteler Tezcan Sokak‘ta bulunan Kanarya Severler Derneği‘nde tombala oynatıldığı ihbarı üzerine bu mekana baskın düzenledi. Polisi kapıda gören işletmeciler, kapıyı kilitleyerek bir süre direndi. Kapıyı kırarak içeri giren ekipler kumar oynattığı gerekçesiyle mekan sahibi M.T‘yi gözaltına aldı, aralarında kadınların da bulunduğu 62 kişi hakkında işlem yaparak idari para cezası kesti. Ekipler aynı gün Kızılay Olgunlar Sokak‘ta bir mekana yaptığı baskında da kumar oynadığı belirlenen 24 kişi hakkında işlem yaparken, mekan sahibi U.Y‘yi gözaltına aldı.

Oğuz DEMİR – Hurriyet.com.tr – 12.08.2011