Ankaragücü‘nde mali ve idari sorunların ardından şimdi de adli skandal patlak verdi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Birlik Mahallesi‘ndeki operasyonda Ankaragücü Başkanı İlyas Ertan Sümer hakkında kumar oynadığı iddiasıyla işlem yaptı.

Başkana kumar baskını

SÜPER Lig‘den düşen ve bu sezon mücadelesini Bank Asya Birinci Ligi‘nde sürdürecek olan Ankaragücü kulübü, idari ve mali açıdan yaşadığı sorunların ardından, adli bir skandalla çalkalandı. Sarı-lacivertli ekibin başkanı İlyas Ertan Sümer‘in, polisin yaptığı baskında kumar oynarken yakalandığı belirlendi. Sümer‘in, 159 TL idari para cezası ödeyerek serbest bırakıldığı öğrenildi.

Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Çankaya Birlik Mahallesi‘nde kıraathane görünümlü bir işyerinde kumar oynatıldığına dair ihbar aldı. İhbarı değerlendirip harekete geçen Ahlak Büro Amirliği ekiplerinden bir sivil polis, işadamı kılığında kıraathaneye gönderildi ve keşif yapması sağlandı. İşadamı kılığındaki polis memuru, yaptığı incelemenin ardından ortamdan ayrıldı. Sivil polis, kıraathanede 3 ayrı masada ‘poker’ oynandığını, 3 kurpiyer bayanın da görev yaptığını üstlerine rapor etti.

Üç masada poker

Sivil polisin bu ihbarı üzerine Ahlak masası ekipleri, kıraathaneye akşam saatlerinde operasyon düzenledi. Yapılan baskında, kıraathanenin üçüncü sınıf işletme ruhsatı olduğu belirlendi. Polis, operasyonda 21 kişi hakkında işlem yaparken, yapılan kimlik tespiti sırasında bunların arasında Ankaragücü Başkanı İlyas Ertan Sümer‘in de olduğu ortaya çıktı. Karakola götürülen Sümer, kumar oynamak suçlamasıyla, Kabahatler Kanunu Çerçevesinde, 159 TL para cezasına çarptırıldı. Kumar oynayan diğer isimlere de aynı kanun kapsamında para cezası kesildi. Operasyonda kumar oynatmak suçlamasıyla gözaltına alınan iki kişi de savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Kaynak: Hürriyet – 18.06.2012