Sabah Gazetesi’nden Fatih Şendil’in 05 Kasım 2008 tarihli haberi: Zimmetine 2 milyon YTL geçiren veznedar paranın tümüyle iddaa oynadığını söyledi… İzmir’de bir bankanın kasa sorumlusu olarak görev yapan M.A.K., 2 milyon 20 bin YTL’yi zimmetine geçirdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Yakalanan zanlı zimmetine geçirdiği parayla “iddaa” oynayıp kaybettiğini öne sürdü.

Dün polise başvuran Karabağlar’daki bir bankanın yetkilileri, kasa sorumlusu olarak görev yapan 37 yaşındaki M.A.K.’nin işe gelmediğini, bankanın teftiş kurulu tarafından hesaplarda ve kasada yapılan incelemede kayıp bankacının 2 milyon 20 bin YTL’yi zimmetine geçirdiğinin saptandığını bildirdi. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, daha önce poliste suç kaydı bulunmayan ve kısa süre önce eşinden boşanan M.A.K.’yi evinin yakınında gözaltına aldı.

Zanlının, polise verdiği ilk ifadesinde, yüksek kredi kartı borçlarını kapatmak için “iddaa oyunu” oynamak üzere kasadan küçük miktarlarda para aldığını söylediği öğrenildi. M.A.K.’nin, “iddaa oyununu tutturamadığım için bu kez 30-40 bin YTL gibi yüksek paralar almaya başladım.

‘KAYBETTİKÇE OYNADIM’
Son 10 ayda çok büyük paralar kaybettim. Yakalandığım sırada intihar etmeyi bile düşünüyordum” dediği belirtildi. Eşinden bir süre önce boşandığı öğrenilen M.A.K.’nin işlemlerinin tamamlanmasının ardından “nitelikli dolandırıcılık” suçundan hâkim karşısına çıkacağı belirtildi.