Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, TRT 1’de yayınlanan bir spor programda, “İzmir’in Süper Lig’de takımı yok” demesi Bucaspor camiasında tepki ve üzüntüyle karşılandı.

Hakan Şükür’e verdiği sözü yerine getirmek için ilk kez bir spor programına katılan ve çeşitli konulardaki görüşlerini açıklayan Erdoğan’ın stat konusundan bahsederken, “İzmir’in Süper Lig’de takımı yok” ifadesini kullanması şaşkınlık yaratırken, stüdyodakilerin bu hatayı düzeltmemesi de dikkat çekti.

Bucaspor Başkanı Şeref Üstündağ programı izlemediği için yorum yapmaktan kaçındı. “Talihsiz bir olay” diyen Basın Sözcüsü Timur Yaykıran ise, “Buca, İzmir’in gelişmekte olan en önemli ilçelerinden biri. Süper Lig’de de İzmir’i temsil ediyoruz. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu bilmemesi talihsiz bir olay. Ancak bunun altında başka bir şey aramıyoruz. Programda dili sürçmüş de olabilir” şeklinde konuştu.

MENDY İLE 1 YIL DAHA

Bucaspor yönetimi, Senegalli futbolcu Victor Mendy’nin sözleşmesini bir yıl daha uzattı. Sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek olan Mendy’nin performansından memnun kaldıklarını belirten Basın Sözcüsü Timur Yaykıran, Türkiye-Avusturya maçı nedeniyle lige verilen arayı Antalya’da geçireceklerini belirterek, “Antalya’da çarşamba günü başlayacak kampta perşembe Sturm Graz, pazar günü de FC Bakü ile özel maç yapacağız” dedi. Sarı-lacivertli ekibin kamp masraflarını iddaa’nın karşılaşacağı ifade edildi.

OĞUZHAN BOYSAN DHA – 22.03.2011