Malatya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ndeki bir bankaya ait vezneden yaklaşık 40 bin TL çalınmasıyla ilgili olarak gözaltına alınan özel güvenlik görevlisi, ganyan bayiinde, çaldığı paralarla bahis oynarken yakalandı.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü içindeki banka veznesinin soyulması olayının ardından, Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne bağlı Gasp Büro ve Cinayet Büro ekipleri tarafından kent genelinde başlatılan operasyon birkaç saatte sonuç verdi. Operasyon çerçevesinde, şüpheli güvenlik görevlisi Suat Gönültaş’ın gidebileceği tüm adres ve konuşabileceği tüm kişiler takibe alındı. Şahsın sık sık ganyan bayiine gittiğini tespit eden ekipler, zanlıyı bir ganyan bayisinin kapısı önünde dururken yakaladı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada, 13 bin 300 TL para ele geçirildi.

Özel güvenlik görevlisi Süleyman Gönültaş’ın, aldığı paradan 15 bin TL’sini özel bir güvenlik şirketine, 5 bin TL’sini borcu bulanan ganyan bayiine ve 2 bin TL’sini elden borç aldığı bir bayana verdiği ifade edildi. Güvenlik görevlisi ile birlikte 1 adet tabanca, kelepçe, kar maskesi ele geçirildi.

Cihan Haber Ajansı – 31.03.2011