Ajanslar‘ın 24 Mart 2010 tarihli haberi: 1 Milyar 237 milyon 283 bin 922 (600 milyon Avro) TL’ye mal olan MSC Magnifica isimli dev gemi, Ege-Adriyatik turuna başladı.

Kruvaziyer şirketi MSC Cruises filosunun ‘İtalyan iç mimari ve tasarım stüdyosu de Jorio imzalı’ gemisi olan

MSC Magnifica, İstanbul çıkışlı Ege-Adriyatik turuna başladı. Karaköy Salı Pazarı Limanı’na demir atan 293 metre uzunluğunda ve 15 kat yüksekliğindeki gemide basın toplantısı yapıldı.

“TÜM İNSANLIK ÖVÜNMELİ”

Bsın toplantısında konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Yalçın Bulut, sadece gemi firmasının değil, herkesin MSC Magnifica

gemisinden övünmesi gerektiğini söyleyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Burhan Külünk ise yaptığı konuşmada, gemi kaptanlarına ve personellerine büyük görev düştüğünün altını çizerek, “Yolcu gemisi ile yük gemisinin en büyük farkı yolcu gemisinin yolcularının güvenliğini düşünüyor olmasıdır. Yolunuz ve ufkunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

600 MİLYON Avro DEĞERİNDEKİ DEV GEMİ KARAKÖY LİMANI’NDA

MSC Cruises Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel, 5 Martta Hamburg’da denize indirilen geminin ilk seferini, bugün İstanbul’dan başlattıklarını söyleyerek, filoya bağlı gemilerde bu yıl yaklaşık olarak 10 bin Türk yolcu ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

TUR FİYATI 700 Avro

Kasım sonuna kadar İzmir ve İstanbul’dan her hafta olmak üzere toplamda 37 sefer yapacak olan MSC Magnifica isimli dev gemide,Tur fiyatı kişi başına bir haftalık ortalama 700 Avro (Bin 4 yüz 43 TL).

293 METRE UZUNLUĞUNDA

1 Milyar 237 milyon 283 bin 922 (600 milyon Avro) TL’ye mal olan MSC Magnifica isimli dev gemi, 3 bin yolcu kapasiteli. Gemide, 809’u balkonlu olmak üzere 1275 kabin mevcut. 22 bin metrekare yaşam alanına sahip gemide, biri çocuklara ayrılmış üç havuz, fitness salonu,dinlenme alanları, koşu parkuru, sauna, Türk hamamı, jakuziler, dört restoran, ikisi açık havada olmak üzere 10 bar, üç katlı 1250 kişi kapasiteli tiyatro salonu, casino, disko, alışveriş mekanları, 4D sinema, bilardo ve bowling gibi farklı seçenekler bulunuyor. Geminin Kaptanı Guliano Bossi’ye plaket verilmesinin ardından, gemi basın mensuplarına tanıtıldı.