Ntvmsnbc‘nin 19 Şubat 2010 tarihli haberi: Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio, Gaziantepspor antrenmanından önce basın toplantısı düzenledi.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio, yasa dışı bahis olaylarında gözaltına alınan futbolcularla ilgili, ”Oraya şüpheli olarak gittiler. Bir an önce aramıza dönmelerini bekliyoruz” dedi.

Operasyonda kendi sporcularının da gözaltına alındığının hatırlatılması üzerine Couceiro, ”Gözaltına alınan futbolcularımız potansiyeli olan oyuncular. Bu futbolcuların böyle bir işe bulaştıklarına inanmak istemiyorum. Her iki oyuncumuzu da çok iyi tanıyorum, çok iyi insanlar. Aramıza geri dönmelerini bekliyorum. Ekibimize katılıp, işlerine devam etmelerini bekliyorum. İkisi de potansiyelli, kaliteli futbolcular” diye konuştu.

Couceiro, futbolcularının gözaltına alınmasının hafta sonu oynayacakları Kasımpaşa maçını etkilemeyeceğini savunarak, ”Haber dünyanın her yerinde duyuldu. Diğer ülkelerde ortaya çıkma şekli iyi olmadı. Yurt dışına gönderilen haberler farklı gidiyor anladığım kadarıyla. Kanıtlanmamış ama suçu olan insanlar gibi görünüyorlar. Onun için bir şey söyleyemiyorum. Sonuna kadar araştırılmalı. Yoksa, ortada çok büyük bir ayıp var. Umarım sıkıntı yoktur. Aramıza suçsuz olarak dönmelerini bekliyorum” dedi.

Kulübün adının olumsuz bir konuyla anılmasının iyi olmadığını kaydeden Couceiro, ”Şüpheli olarak gittiler, henüz kanıtlanmış bir şey yok. Burası hukuk devleti, bizim kanuna inanmaktan başka çaremiz yok. Yargının vereceği karara saygılı oluruz. Gaziantep’in birinci takımı ile alakalı bir durum değil. Gözaltındaki futbolcuların hiçbiri A takımda oynamadı” ifadelerini kullandı.