Antalya’da 4 Ocak tarihinden itibaren sezonun ikinci yarısı öncesi hazırlık kampı yapan Beşiktaş’ta, bugün Siyah Beyazlı kulübün Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile gazeteciler bir araya geldi.

Takımın kamp yaptığı otelde gerçekleşen öğle yemeğinde Siyah Beyazlı kulübün başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Beşiktaş’ı takip eden gazetecilere yediği yemekte başkan Demirören önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldrım Demirören bir gazetecinin sorduğu “Bu sezon şampiyon kim olur” sorusuna espirili bir yanıt verdi.

Demirören, “Bu sezonun ilk yarısında istediğimiz performansı ortaya koyamadık. Lider Trabzonspor ile aramızda 14 puan fark var. Bu farkı göz ardı edemeyiz. Biz ikinci yarı itibari ile üç kulvarda da mücadele edip başarıyı yakalamaya çalışacağız. Ancak bugünden şampiyonun kim olacağını bilsem bahis oynardım” dedi.

Başkan Demirören, UEFA Avrupa Ligi’nde bu sezon şampiyonluğun en büyük adayının Manchester City olduğunu söylerken, “Biz önce Dinamo Kiev’i ardından da Mancester City’i geçersek final yolunda işimiz kolaylaşabilir. Çünkü bence bu sezon kupanın favorisi Manchester City’dir. Bu iki rakibi saf dışı bırakırsak 18 Mayıs’ta Dublin’de olmamız hayal olmaz” ifadelerini kullandı.

Demirören ayrıca Alman kulübü Werder Bremen ile yeni sezon öncesi hazırlık maçı yapacaklarını ve bu karşılaşmanın Werder Bremen’nin yani stadının açılış karşılaşması olacağını söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı şunları söyledi:

“Werder Bremen ile yeni sezon öncesi yeni statlarının açılış maçını yapmak için anlaşma sağladık. Biz de stadımız yaparsak açılış maçımızda Werder Bremen ile oynayabiliriz. Eğer Werder Bremen olmazsa Guti devreye girer ve Real Madrid hatta İspanya Milli Takımı ile de oynayabiliriz”.

Doğan Haber Ajansı – 07.01.2011