Sabah Gazetesi’nden Galip Öztürk’ün 28 Şubat 2009 tarihli haberi: Dört yılda 7.7 milyar TL hasılat elde eden İddaa, yeni yüzüyle daha da iddialı. İddaa basketbol, voleybol, bilardo, tenis ve motor sporlarıyla artık daha çok kazandıracak..

Swissotel’de, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, İnteltek A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Sezer ve Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ertan, “İddaa”daki yeniliklerle ilgili bilgiler verdi. İddaa’da Mart ayında basketbol ve motor sporları, Nisan ayında bilardo, Mayıs ayında tenis, Ekim ayında ise voleybolun programa eklenmesinin hedeflendiği kaydedildi. Kuponlarda mevcut futbol oyunlarına ek olarak “ilk yarı sonucu”, “toplam gol sayısı aralığı”, “ilk golü kim atar”, “son golü kim atar”, “gösterilen kart sayısı”, “toplam penaltı sayısı” gibi yeni oyunların da eklendiği ifade edildi. Basketbolun “maç sonucu”, “ilk yarı/maç sonucu”, “ilk yarı sonucu”, “altı-üstü”, motor sporlarının ise “sıralama turları birincisi”, “yarış birincisi” gibi oyunlar ile programa dahil olacağı belirtildi.

3 MAÇLA İLGİLİ ŞİKE ŞÜPHESİ
TFF 3. Lig’de 3 maçla ilgili şike şüphesi olduğu için kazanılan 600 bin TL’lik ikramiyenin havuzda bekletildiğini anlatan Yunus Uçar, “İnteltek firmasının elindeki belgeler, 3 maçta şike yapıldığını gösteriyor. Bu 3 maçı İngiltere’den Chelsea maçıyla kombine ederek oynamışlar. Konuyla ilgili Futbol Federasyonu’na başvuru yapıldı. Sonucunu bekliyoruz” dedi.

BAYİLERE ARTI 1 PRİM
Yunus Uçar ayrıca, bayilik sisteminde performansa dayalı bir sistem getireceklerini ifade ederek, “Cirosu artan bayileri daha fazla ödüllendireceğiz. Şu anda yüzde 8 bayi komisyonu oranı veriyoruz. Sadece Spor Toto bayisi olanlara, artı 1 vermeyi düşünüyoruz” ifadesini kullandı. Yabancı takımlara isim hakkı bedeli vermediklerini kaydeden Yunus Uçar, Türkiye liginin yüzde 6-7’lik oynanma oranına sahip olduğunu, hasılatın yüzde 93’ünü dünya liglerinden elde ettiklerini de sözlerine ekledi.