Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu’nun (KNVB) en genç profesyonel hakemi olan Serdar Gözübüyük (26), zor günler yaşıyor.

Türk kökenli hakem hakkında anonim olarak KNVB’ye gönderilen mektupta, genç hakemin profesyonel futbolcularla poker gecelerine katıldığı iddia ediliyor.

“Bu bir karalama politikasıdır” diyerek ortaya atılan iddianın asılsız olduğunu söyleyen Gözübüyük, “Hakkımda bu iddiayı kimin ortaya attığını bilmek istiyorum, bu benim hakkımdır. Asılsız olsa bile böyle bir suçlamayı duymak beni bir hayli üzdü. Böyle bir şey yaptığımı ispat etsinler bugün hakemliği bırakırım. Bu asılsız iddia beni karalamak için yapılmıştır. Bu iş, Hollanda hem de Uluslararası futbol arenasında beni sahada görmek istemeyenlerin işidir” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Serdar Gözübüyük, hakkında ortaya atılan iddiaları ciddi bir şekilde araştıran KNVB’nin Dürüstlük Komisyon’u (İntegriteitcommissie) her hangi bir suç unsuruna rastlanmadığı açıklarken, konunun UEFA yetkilileriyle de görüşüldüğü belirtildi.

Türk kökenli hakem olarak bir ilke imza atıp Hollanda’da profesyonel hakemliğe adım atan Serdar Gözübüyük, Hollanda Birinci Ligi’nde maçları yöneten 24 kişilik profesyonel kadroda en genç hakem konumunda bulunuyor.

Haberler.com – 06.12.2011