Vatan Gazetesi’nde Erdal Cömert imzası ile yeralan haber şöyle: Kumar iddialarını yalanlayan ve bir yöneticiyi yalan haber yaptırmakla suçlayan İbrahim Kaş‘ın foyası ortaya çıktı. 2 farklı tarihte çekilen 2 fotoğraf kimin yalancı olduğunu açıkça gözler önüne serdi.

BEŞİKTAŞ savunmasına güç katması için geçen sezon Getafe‘den kiralanan İbrahim Kaş siyah-beyazlıları hayâl kırıklığına uğratıp İspanya‘ya geri döndü. Ancak İbrahim‘in takıma katkısından çok eşiyle olan sorunları, en çok da kumara olan merakı konuşuldu bütün sezon. Tecrübeli oyuncu yine kendisi gibi Beşiktaş‘tan ayrılan Serdar Özkan ile Ataşehir‘de Apple Plaza‘da illegal bir kumarhanede yoğun mesai harcadığı tespit edilmesine karşın hakkındaki iddiaları sert bir dille yalanladı.

BORCU ADALI ÖDEDİ HATTA
23 Haziran‘da Radyospor‘a kendisine haksızlık edildiğini söyleyip, Beşiktaşlı bir yöneticinin yalan haber yaptırdığını iddia etti. Ancak işin aslı hiç de öyle değil. Kaş‘ın 12 bin TL borcunu dahi yönetici Serdal Adalı öderken, Beşiktaş İbrahim‘in yaptığı açıklamalar sonrasında kapsamlı bir araştırma başlattı. Ve sonunda Apple Plaza‘da kumar oynarken çekilmiş fotoları bulundu. Kimin yalan söylediği de böylelikle ortaya çıktı.

İbrahim Kaş’ın iddialara cevabı şu şekilde oldu:

Beşiktaş‘ın, geçen sezon Getafe‘den kiraladığı İbrahim Kaş, basında çıkan kumar haberleriyle ilgili şikayetlerini yakın çevresine söylediği öğrenildi.  İspanya‘da gelecek sezonu geçirecek olan İbrahim Kaş‘ın ‘Benim basında çıkan fotoğraflarım kumar oynarken değil arkadaş grubumla okey oynarken çekilmiş. Artık konuşmak istemiyorum. Ne yazarlarsa yazsınlar. Bundan sonra kendimi İspanya‘ya vereceğim. Tek korkum Serdar Özkan. Serdar ile ilgili kumar haberleri yaparak onu bitirmeye çalışıyorlar’ ifadelerini kullandığı bildirildi.