İddaa ihalesi ilgili bir gelişme daha yaşandı ve ihale süreci belirsizlikler nedeniyle ihale takvimi askıya alındı. Milliyet Gazetesi’nden Ayşe Yeşin’in haberi şu şekilde: Spor-Toto Teşkilat Başkanlığı, bu ay açılması beklenen yeni ihaleyi, İdare Mahkemesi’nden çıkan ‘imtiyaz sözleşmesi’ kararının Danıştay süreci sonuçlanıncaya kadar askıya aldı

İddaa’nın yeni ihale tarihini Danıştay belirleyecek. Spor – Toto Teşkilat Başkanlığı, daha önce Eylül ayında açmayı planladığı yeni ihaleyi Ankara 8. İdare Mahkemesi’nin “imtiyaz sözleşmesi” kararını Danıştay’a göndermesi üzerine dava sonuçlanana kadar askıya aldı. İdare Mahkemesi’nin Reklam Departmanı Reklam Basın Yayın Prodüksiyon Şirketi’nin İnteltek ile yapılan anlaşmanın “imtiyaz sözleşmesi” olduğu yönündeki itirazını kabul edip, dosyayı Danıştay’a göndermesi sonrası çaresiz kalan teşkilat başkanlığı, yeni bir kaos yaşanmaması için beklemeye geçti. Davayı esastan ele alacak Danıştay’ın gerekçeli kararını vermeden ihalenin yapılmasının yeni bir tartışma yaratacağı, İdare Mahkemesi’nin görüşünün kabul edilmesi halinde ise sözleşmenin iptalinin gerekeceği ifade edildi.

5583 Sayılı kanun gereği İnteltek firması ile yapılan 1 yıllık sözleşmenin 1 Mart 2008’de sona ereceğini belirten Spor – Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Normal şartlarda Temmuz ayında ilana çıkıp, Eyül’de de ihale açmamız gerekirdi. Ancak son gelişmeler takvimi bozdu. Biz de beklemek durumunda kaldık. Danıştay kararını beklemeden ihaleyi yaparsak, olumsuz bir sonuçta her şey iptal olur” diye konuştu. İddaa oyununun herhangi bir kesintiye uğramadan devam edebilmesi için uğraş verdiklerini ifade eden Uçar, “İdare mahkemesinin kararının onaylanması halinde 5583 sayılı kanunda yeni bir düzenlemeye gitmek gerekecek. Bu konuda şimdiden ön hazırlıklara başladık” açıklamasını yaptı.