Türkiye’nin en çok kazandıran şans Oyunlarından iddaa, motorsporlarına gönül verenlerin de heyecanına ortak oluyor. 1-16 Ocak 2010 tarihleri arasında düzenlenecek Dakar Rallisi, 30 Aralık Perşembe günü 2 Oyunla ilk defa İddaa programına dahil oluyor.

“Çöl Kaplanı” lakaplı motosikletçi Kemal Merkit’in Türkiye’yi temsil edeceği Dakar, dünyanın en zorlu etaplarına sahip rallilerinden biri olarak biliniyor. Yarışların bu yıl ilk kez iddaa bahis Oyununa dahil edildiğini de ifade eden Merkit, bu sayede yarışın çok daha fazla kişi tarafından takip edileceğine inandığını söyledi.

“Şampiyon Kim Olur?” ve “Kemal Merkit Yarışı Kaçıncı Bitirir?” başlığında iki Oyunla iddaa programına dahil olan Dakar, toplam 9 bin 605 kilometrelik zorlu etaplardan oluşuyor. Dünyanın dört bir yanından motosiklet, ATV, otomobil ve kamyon sınıflarındaki araçların katılacağı ve 15 gün sürecek zorlu yarış, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te başlayarak Şili topraklarında Atakama Çölü ve And Dağları’nda devam edecek.

Kemal Merkit’in daha önce 6 kez katılıp 5 kere tamamladığı ve geçen sene mekanik destek almadan yarışanlar kategorisinde 1. olduğu ralli tüm dünyada heyecanla bekleniyor.

İddaa Basın Bülteni