Radikal Gazetesinin DHA kaynaklı bugünkü haberine göre çalıştığı bankayı soyan Yusuf Kaymaz parayı İddaa’da kaybetti. Haber metni aynen şu şekilde:

Çalıştığı bankaya ait 105 bin 500 avro ile ortadan kaybolan veznedar Yusuf Kaymaz yakalandı. Kaymaz’ın paranın büyük kısmıyla İddaa oynadığı ortaya çıktı. Oyakbank‘ın Antalya’daki şube ve ATM’lerine para transferi yapan Kaymaz’ın hırsızlığı bir hafta işe gelmemesi üzerine yapılan sayımda anlaşıldı. Polis, Kaymaz’ı önceki gün yakaladı. 37 yaşındaki Kaymaz’ın çaldığı paraları Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için oynadığı bahiste kaybettiği anlaşıldı. Kaymaz’ın Galatasaray’a oynadığı ancak Fenarbahçe’nin galibiyetiyle büyük şok yaşadığı belirtildi.

Bu haberden İddaaya önemli bir görev düşüyor. Toplumumuza ve toplumsal olaylara fazlasıyla duyarlı olması ile, yok ‘Ekmeğimizi paylaşıyoruz’ yok ‘Bu el hepimizin’ gibi zırvalarla toplumumzun hassas duygularına hitap etmeyi amaçlayan İddaa bu parayı Cumhuriyetimizin en büyük güvencesi olan Türk Ordusu’nun bankası Oyakbank’a iade etmelidir. Eğer etmezse kendisi olarak gösterdiği şey ile çelişecektir. Bu İddaa için yapılabilecek bir jest değil, yapmasından daha doğal bir şeyin olamayacağı bir görevdir.