iddaa, Türkiye’de yapılacak bu dev buluşmayı daha da renklendirmek adına tüm hazırlıklarını tamamladı. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası için 8 yeni özel etkinlik seçeneği daha sunan iddaa, basketbolseverlerin heyecanını bir kat daha artırmaya hazırlanıyor.

iddaa ile 2010 FIBA Dünya Şampiyonası heyecanı başlıyor. 28 Ağustos ‘“ 12 Eylül 2010 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleşecek dev buluşma, iddaa’nın yepyeni oyunları ile daha da renkleniyor. iddaa, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’na özel 8 yeni etkinlik seçeneğini basketbolseverlerin beğenisine sunuyor.

İşte yeni oyunlar.

6’şarlı 4 grupta toplam 24 takımın mücadele vereceği ve 16. kez yapılacak olan FIBA Dünya Şampiyonası heyecanı iddaa ile daha da artıyor. “Hangi Takım Şampiyon Olur?”, “Hangi Takım Grup 1.si olur?” gibi mevcut özel etkinliklerle birlikte maç sonucu, ilk yarı/maç sonucu, ilk yarı, altı üstü/toplam sayı gibi mevcut oyunların yanı sıra eklenen 8 yeni özel etkinlikle iddaa, …. yapıyor. “Altı Üstü/Oyuncu”, “İlk sayıyı hangi takım atar?”, “Altı Üstü/İlk Yarı”, “İlk basket kaç sayılık olur?”, “En çok sayı hangi çeyrekte atılır?”, “Hangi oyuncu daha çok sayı atar?”, “En çok üç sayılık basketi hangi takım atar?” ve “Hangi takım kaç sayı farkla yener?”den oluşan 8 yeni özel etkinlikle iddaa, şampiyonanın tansiyonunu en yüksekte tutuyor.

İlk turda her takımın 5 maç yapacağı, toplamda ise 60 müsabakanın oynanacağı 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda gruplarda ilk 4 sırada yer alan takımlar Sekizli Final Turu’na yükselecek ve şampiyona elemeli formatta devam edecek.Şampiyon olan takımın otomatik olarak 2012 yılında Londra’da yapılacak Olimpiyatlara katılma hakkını elde edeceği 2010 FIBA Dünya Şampiyonası 12 Eylül’de yapılacak final maçı ile sona erecek.