Ensonhaber’in 26 Ocak 2009 tarihli haberi: Kocaeli’nin Gebze ilçesinde oturan Adem Dikmen, İddaa oyununda 2 bin 500 TL ikramiye kazandığı halde, parasının bir aydır ödenmediğini ileri sürdü.

Dikmen, 23 Aralık 2008 tarihli kuponunda 6 maç oynadığını ifade ederek ‘Sistem 4-5-6 şeklinde oynadığım kuponumda 6 maçtan 5’ini bildim. 2 bin 500 TL ikramiye kazandığım halde kuponumu İddaa bayilerine götürdüğümde ‘veri yok’ şeklinde bir yanıtla karşılaşıyorum ve para ödenmiyor’ dedi.

Bazı İddaa bayilerinin Ceyhanspor-Batmanspor Petrolspor maçında şaibe olduğunu, bu yüzden ödeme yapılmadığını söylediklerini bildiren Dikmen, ‘Oysa İddaa’nın kendi sitesinde bu maçın skoru ilan edilmiş. Türkiye Futbol Federasyonu da bu maçla ilgili herhangi bir şaibe bildirmemiş. Hem o maçı geçersiz saysak bile, 4 bildiğim için yaklaşık 1000 TL ikramiye hakkım var, bunun ödenmesi gerekiyor’ diye konuştu.

Öte yandan, konuyla ilgili olarak görüşünü bildiren bir İddaa bayisi, Ceyhanspor-Batman Petrolspor maçının sonucu hakkında şüpheli durum olduğunun görüldüğünü belirterek, bunun Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirildiğini söyledi.