Milliyet Gazetesi’nden Ayşe Yeşin’in 18 Mart 2009 tarihli haberi: Şans oyunu meraklılarının en fazla tercih ettiği İddaa, son hafta 89 milyon 994 bin TL ile tarihinin en yüksek rakamına ulaştı.

Oynanmaya başladığı 2004 yılından bu yana ilginin giderek arttığı ‘İddaa’ oyunu, geçen haftayı rekor hasılatla kapattı. 5 yıl içinde büyük aşama kaydeden, ilk günden itibaren iştirakçinin en fazla tercih ettiği şans oyunu olarak adından söz ettiren İddaa, son hafta 89 milyon 994 bin 227 lira ile tarihinin en yüksek rakamına ulaştı.

Amatör branşlara kapısını açan İddaa‘nın futbol dışındaki ilk konuğu basketbol, beklenen ilgiyi görmedi. İki haftadır kuponlarda yer alan NBA maçlarına iştirakçiler fazla rağbet göstermezken, basketbol için yatırılan paranın hasılatın yüzde 1.1‘lik bölümünü oluşturduğu ifade edildi.

NBA maçlarının kuponlarda yer aldığı ilk hafta elde edilen 67 milyon liralık hasılatın sadece 700 bin lirasını basketbol oluşturdu. Rekor kırılan bu haftada ise durum pek değişmedi ve 88 milyon 994 bin 227 liralık hasılatın  1 milyon 56 bin 93 lirası NBA maçlarından sağlandı.

Uçar ‘Zaman gerek’
İddaa‘da yeni sistemin oturabilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu ifade eden Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, ‘Yeni branşların İddaa‘da kendini kabul ettirmesi için süre gerekiyor. Bu hafta tüm zamanların en büyük hasılatını yaptık. Gelecek için ümit vaat eden bir gelişme. Futbolun yanına diğer amatör branşların katılması, yeni oyunların devreye girmesi ile hasılatımız daha da artacak. Bu sayede hem iştirakçimiz, hem kulüplerimiz, hem de Türk sporu daha fazla kazanacak’ dedi.