İddaa’nın 23 Aralık tarihinde gönderdiği haber bültenindeki mesaj açık: ‘İddaa’sız gün yok! İddaa’yla her gün kazan!’ Buradan İddaa yetkililerine sesleniyorum. Halkımıza ‘İddaa’yla her gün kazan!’ demeye hakkınız yok. Bir kumar oyunu olan İddaa’yı bir kazanç kapısı gibi göstermekten artık vazgeçin.

İddaa ilk çıktığındaki sloganınız olan ‘Bahse giren kazanır’dan gelen tepkiler üzerine vazgeçmiştiniz. Şimdi ne oldu da tekrar aynı fütursuz çizgiye döndünüz? Bu sefer de ‘İddaa’yla her gün kazan!’ diyebilir hale geldiniz.

Bu bağımlılık tehlikesi yüksek kumar oyununun her gün oynanmasına teşvik etmek amacı ile ‘İddaa’sız gün yok!’ demeyin artık. Milli Piyango ne diyor? ‘Çıkmaz demeyin, şansınızı deneyin’. Bağımlılık yaratma ihtimali çok düşük olan Milli Piyango dahi bu kadar mütevazi bir slogan kullanırken siz ne hakla vatandaşlarımızı muhtemel tehlikeler konusunda uyarmak yerine her gün oynamaya ve oyunun matematiksel sonucu olarak her gün kaybetmeye teşvik ediyorsunuz?

Oyundan elde edilen gelirlerin kamu kuruluşları ile paylaşılıyor olması, halkımızın kumara alıştırılmasının önünü açmış mı oluyor? Gelirleri kamu kuruluşları ile paylaşıldığı sürece kumar oynatmak ve teşvik etmek serbest mi?

Artık bir ‘Sorumlu Oyun’ politikası istiyoruz sevgili Spor Toto yetkilileri. Geç oldu ama güç olmasın. Halkımıza karşı sorumlulık sahibi olunsun. Halkımızın sömürülmesinin önüne geçilsin…

Selim Pusat

Not: Bu yazı odeonbet-giris.com‘a özel olarak yazılmıştır. Herhangi bir basın – yayın organından alıntı değildir. Kaynak göstermeden haberlerimizi ve köşe yazılarımızı yayınlayan basın – yayın organlarına karşı her türlü yasal haklarımız saklıdır.