Hürriyet Gazetesi’nin 15 Ocak 2008 tarihli haberi şu şekilde: Sakarya’nın Karapürçek İlçesi’ndeki bir internet kafede, internet üzerinden kumar oynadıkları belirlenen 4 kişi jandarmanın takibi sonrasında yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı ve Karapürçek İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları araştırmada, Karapürçek’teki bir internet kafede, internet üzerinden kumar oynandığı tespit edildi. Yapılan ön hazırlıklar sonrasında harekete geçen jandarma ekipleri, işyerine baskın düzenledi. Yapılan baskın sırasında işyerinde internet üzerinden kumar oynadığı iddia edilen 28 yaşındaki İ.E., 30 yaşındaki A.Ö., 49 yaşındaki H.Ö. ve 30 yaşındaki A.Ö. gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanan 4 zanlı, dana sonda Adileye’ye sevk edildi.

2006 yılının Mart ayında ülkemizde yasaklanan ‘internet üzerinden kumar oynanması‘, birçok ülke tarafından da uygulanıyor. Uzmanların salgın hastalık olarak yorumladığı dijital kumarda, milyonlarca dolarlık paranın döndüğü belirtiliyor. Yetkililer internet üzerinden kumarın yasak olduğunu hatırlatarak, ‘Oyun sitelerine kimse girip kumar oynamasın’ dedi.

odeonbet-giris’nın Yorumu: Bu haber ne kadar gerçeği yansıtıyor bilemiyoruz. Eğer gerçekten internet üzerinden kumar oynayanlar jandarma tarafından internet cafelerden toplanmaya başlandı ise halimiz vahim. Şu ana kadar Dalmaz Center’cılara uygulanan 100 YTL kabahat cezası dışında kumar oynamanın yasak olduğu yasalarımız ile tanımlı değil. Haberde bahsedilen 2006 Mart yasağında kumar oynayanlar ile ilgili tek bir ifade yok. Ancak jandarmamız hazırlık yapıyor, oynayanlara baskın düzenliyor. Ara ki bulasın Avrupa Birliği entegrasyonunu, insan haklarını, insanların seçim özgürlüklerini…